Alchemia młodości mieści się w końcówkach moich i Twoich palców

masaż twarzy

Najbardziej pożądane we współczesnej kosmetologii estetycznej techniki masażu, zdolne do aktywnego oddziaływania na tkanki miękkie twarzy. Wykorzystywane są jako wspomaganie zabiegów medycyny estetycznej lub wykorzystywane jako efektywna metoda korekcji wielu naruszeń estetycznych.

Techniki masażu, którymi pracuję:

  • kobido
  • masaż mioplastyczny
  • drenaż limfatyczny
  • masaż psychosomatyczny
  • masaż transbukkalny
  • masaż dermoplastyczny

Pracuję wszystkimi technikami, łącząc je, tak by masaż był maksymalnie spersonalizowany i dostosowany do potrzeb Twojej skóry.

*Pracuję technikami według autorskich metod dr. Sergeya Shchurevich.  Teksty dotyczące masażu inspirowane są opisami dr. Sergeya Shchurevich, kierownika Międzynarodowej Szkoły Estetyki i Masażu Manualistic.

MASAŻ KOBIDO

Japoński masaż twarzy.Technikę tą wyróżnia bardzo szybkie tempo pracy, chodź nie jest to jedyna technika służąca liftingowi i pracy na strukturach twarzy, która wymaga bardzo sprawnych dłoni i wiedzy anatomicznej. Masaż ten jest bardzo popularny i lubiany przez klientki ponieważ jest niezwykle dobrze i precyzyjnie ubrany w marketing w mediach i gazetach oraz w sieci.

Pamiętaj: dobry masaż kobido wymaga niezwykle sprawnych rąk oraz wiedzy anatomicznej. To ważny wątek, na który potrzebujesz zwrócić uwagę. W dzisiejszych czasach z masażu kobido szkoleni są zarówno specjaliści z wieloletnią praktyką, a więc doświadczeni w pracy z twarzą i ciałem, jak i osoby, które chcą zmienić zawód i przekwalifikować się np. do pracy z ciałem.

……………………………………………………………..

Kobido jak i inne techniki którymi pracuję charakteryzuje praca na obszarze: odcinka piersiowego, barków, odcinka szyjnego, twarzy oraz głowy. Masaż to mieszanka ruchów relaksacyjnych, drenujących, liftingujących oraz akupresury. Kobido działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. Nie powinien powodować bólu, choć odczuwalny jest na granicy bodźca bólowego. Niezwykle przyjemny w odczuciach liftinguje, jednocześnie relaksując.

– Niweluje napięcia twarzy, które powodują zmarszczki mimiczne

– Zapobiega lub znacząco zmniejsza efekty starzenia sie skóry.

– Stymuluje metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry.

– Oczyszcza skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia, martwe komórki, dzięki czemu skóra staje się gładka i pełna blasku.

– Stymuluje produkcje kolagenu i elastyny.

– Reguluje bilans energetyczny całego ciała

– Odpręża, łagodzi stres

– łagodzi bóle głowy

– Zapobiega sztywności twarzy

– Dotlenia i uwalnia od napięć okolicę oczu, dzięki temu poprawia wzrok

……………………………………………………………..

MASAŻ TRANSBUKKALNY

To specyficzny rodzaj masażu wykonywany w rękawiczkach. Może być zastosowany jako zabieg medyczny lub jako estetyczny, w zależności od potrzeb klienta. Osobiście zajmuję się pracą z masażem transbukkalnym w obrębie estetycznym.

To rodzaj masażu gdzie wykwalifikowany specjalista pracuje na wewnętrznej ( w jamie ustnej) i zewnętrznej części twarzy, w obszarze policzków oraz podbródka. Stosuję się go w przypadku starzenia charakteryzującego się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie podskórnych poduszeczek tłuszczowych, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe.

Masaż doskonale sprawdza się w przypadku obrzęku limfatycznego, ponieważ powoduje drenaż interstecjalny, skutecznie likwidujący powstałe limfatyczne zastoiny. Masaż przynosi bardzo szybko spektakularne efekty. Najlepiej łączyć go z techniką mioplastyki lub dermoplastycznego masażu. Żaden inny masaż powierzchowny, nie jest w stanie pracować tak głęboko z tkankami i mięśniami, zapewniając całkowite uwolnienie od napięć. Po masażu transbukkalnym widoczna jest poprawa całego owalu twarzy, liftning środkowej i dolnej partii twarzy oraz spłycenie zmarszczek wokół ust oraz bruzd nosowo- wargowych.

Czy masaż transbukkalny może być wykonywany u osób korzystających z zabiegów medycyny estetycznej, zabiegów aparaturowych i chirurgii plastycznej?

 

Jak najbardziej! Szczególnie w przypadkach, kiedy po zabiegach iniekcyjnych powstają pod skórą zwłóknienia, deformacje tkanek po wielokrotnych nakłuciach i zmiany struktury skóry po samych preparatach oraz po zabiegach aparaturowych (niezwykle popularnych obecnie liftingach ultradźwiękowych). Również efekt koagulacji białka oraz inne dystroficzne zmiany podskórne sprawiają, że chirurdzy plastyczni nie mogą uzyskać pożądanych efektów ze względu na brak elastyczności tkanek. Po przebytych zabiegach chirurgicznych nie zawsze możemy wykorzystać klasyczne metody masażu w pracy z obrzękami limfatycznymi infraorbitalnymi (w strefie oczodołów) lub zgrubieniami i bliznami. Konieczne jest wówczas oddziaływanie od wewnątrz. Podnosząc skórę, „uwalniamy” tkanki i w ten sposób skutecznie oddziałujemy na układ naczyń krwionośnych, przyśpieszając ukrwienie, regenerację oraz odprowadzanie niepożądanych zastoin.

MASAŻ DERMOPLASTYCZNY

Unikalna technika masażu, delikatnie oddziaływująca na wszystkie warstwy skóry twarzy, szyi i okolicy dekoltu. Masaż dermoplastyczny rozwiązuje szerokie spektrum problemów estetycznych na poziomie skóry i tkanki podskórnej twarzy, szyi i dekoltu. W metodyce tej wyróżniają się trzy specyficzne kierunki: modelowanie, dermotonizacja, regeneracja. Modelowanie zajmuje się korekcją zmian lipodystroficznych w dolnych partiach twarzy i odbudowaniem plastyczności skóry. Dermotonizacja odbudowuje napięcie i elastyczność skóry, a także znacznie redukuje widoczne zmarszczki. Regeneracja–to bardzo istotny kierunek, który rozpatruje kwestie odbudowy skóry po uszkodzeniach plastycznych i pourazowych. Technika ta szczególną uwagę poświęca niektórym obszarom twarzy, posiadającym specyficzne właściwości budowy, unerwienia i krążenia krwi: powieki i strefa oczodołów, wargi, szyja. Masaż dermoplastyczny idealnie łączy się z masażem miotonizującym, działając na zasadzie synergii. 

MIOPLASTYCZNY MASAŻ TWARZY

Wysoko efektywna metoda korekcji zmian powstających w wyniku procesu starzenia i zwyrodnień mięśni twarzy i ciała.
Miotonizujący masaż twarzy–najbardziej intensywna metoda masażu, przywracająca napięcie i elastyczność układu mięśniowego twarzy i szyi. Deformacje konturów twarzy, powstałe w wyniku procesu starzenia, z reguły, związane są z utratą napięcia mięśniowego. Dlatego głównym celem masażu miotonizującego jest lifting z wyrównaniem i wzmocnieniem owalu twarzy. Masaż miotonizujący pod względem efektywności porównywalny jest z korekcją plastyczną, a pod względem bezpieczeństwa przewyższa ją. Oprócz tego, może on być wykorzystywany jako pełnowartościowy etap przygotowania przed plastycznego i rehabilitacji pourazowej, pomagając tkankom twarzy szybciej i efektywniej odbudowywać się po uszkodzeniach.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny zaliczany jest do podstawowych technik masażu i trudno wyobrazić sobie bez niego współczesną kosmetologię i medycynę estetyczną. Pod wieloma względami związane jest to z gwałtownym rozwojem chirurgii plastycznej, gdzie drenaż limfatyczny rozpatruje się jako podstawową metodę przygotowania przedoperacyjnego tkanek do interwencji plastycznej i rehabilitacji po operacji plastycznej. Drenaż limfatyczny znacznie rekompensuje zbyt małą ilość naczyń limfatycznych i żylnych oraz istotnie skraca okres odbudowy tkanek po urazach i operacjach poprzez aktywne odprowadzenie toksyn i poprawę procesów metabolicznych. Drenaż limfatyczny aktywnie wykorzystuje się jako procedurę terapeutyczną, likwidującą obrzęki i zjawiska zastoinowe w tkankach przy niewydolności sercowo-naczyniowej i nerkowej. Oprócz zasadniczego efektu drenującego, technika ta wypełnia szereg innych ważnych zadań, które są ściśle związane z funkcjami systemu limfatycznego ( detoksykacja, wzmocnienie układu immunologicznego, podtrzymanie homeostazy ).

MASAŻ PSYCHOSOMATYCZNY

Masaż ma istotne znaczenie w programach antystresowych razem z aromaterapią i stone terapią ( masażem kamieniami). Podstawowy efekt masażu związany jest z oddziaływaniem silnego strumienia impulsów nerwowych, wysyłanych od receptorów dotykowych do ogniska reagującego na bodźce w centralnym układzie nerwowym. Określony rytm i kolejność ruchów masujących wywołują u pacjenta unikalne wrażenia dotykowe, pozwalające odwrócić uwagę pacjenta od nieprzerwanej analizy sytuacji stresowych, wyprzeć ognisko nadpobudliwości z centralnego systemu nerwowego oraz sprawić, że stan emocjonalny pacjenta będzie bardziej stabilny. Masaż psychosomatyczny ma wyraźne działanie uspokajające i antydepresyjne, zmniejsza symptomy stanów stresowych i lękowych, przywraca sen i wypełnia ciało klienta uczuciem komfortu. Technikę tę zaleca się w kompleksowej terapii chorób psychosomatycznych. 

PULSING PRACA Z CIAŁEM

CZYM JEST PULSING ?

Jest to cała filozofia zdrowia, sposób na życie, metoda poprzez którą odkrywamy nasz związek z naturalnym rytmem życia, wodą, naszym pobytem w łonie matki. Jest to podróż, w czasie której każdy aspekt naszego życia pokazuje się nam z dosyć niezwykłej perspektywy. Perspektywy akceptacji, bezpieczeństwa i łagodności. Uczestniczenie w tym łagodnym lecz mocnym procesie otwierania serc jest dla mnie źródłem nieustającej i czystej radości.

RYTM W TERAPII

Użycie rytmu w celach terapeutycznych było popularne w wielu kulturach zamierzchłej historii. Holistyczne Pulsowanie opiera się na pracy z ciałem Reicha, bioenergetyce Lowena, pulsowaniu Curtisa Turchina, który z kolei był zainspirowany piękną pracą dr Tragera z rytmem (twórcą Trageringu), terapią bodymind, oraz na wielu innych metodach terapeutycznych. Pulsing opiera się na zasadzie rytmu i ruchu. Tam gdzie jest ruch jest życie; stagnacja to powolna śmierć. Pulsowanie zatem stymuluje życie poprzez bezpośrednią pracę z rytmem, jednocześnie łagodnie usuwając stagnację.

Jak wygląda sesja pulsingu?

 

W czasie sesji leży się w ubraniu na łóżku do masażu lub na podłodze. Pulsator trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem w bardzo specyficzny sposób: do rytmu bicia serca płodu w łonie matki (120-160 uderzeń na minutę). W ten sposób u pulsowanego pojawia się stan „bycia w łonie” czyli pełnego poczucia bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia. Pulsowanie jest także jednym z najprostszych i najprecyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny, co oznacza że jest terapią prewencyjną. Mimo, że jest to zabieg bardzo łagodny, działa bardzo głęboko; opiera się na ważnej zasadzie. Zasadą tą jest NIEINGEROWANIE, nie przyspieszanie, nie nakładanie żadnego rodzaju presji czy kontroli. Trzeba zrozumieć, że im bardziej bolesna, obezwładniająca, ingerująca metoda pracy z ciałem – tym bardziej ciało się przed nią broni, opiera. Rytm kołysania dostosowuje się do indywidualnego wewnętrznego rytmu pacjenta, tak aby ciało mogło się skontaktować ze swoim najpełniejszym uzdrawiającym potencjałem. To pozwala na doświadczanie radości, głębokiego relaksu i otwartości. Znikają napięcia, odchodzi stres. Wtedy właśnie kontaktujemy się z naszym rdzeniem, naszym wewnętrznym źródłem siły, spokoju i radości a układ nerwowy nareszcie odpoczywa. Niezwykłą zaletą naszego systemu nerwowego jest fakt, że rejestruje on dokładnie wszystko z ogromną precyzją. Gdy nasz system nerwowy chociaż raz doświadczy radości pełnego głębokiego relaksu – nigdy tego nie zapomina. Od dawna wiadomo, że znacznie łatwiej jest dokonać stałych zmian poprzez przyjemność i radość niż ból i cierpienie.

Element wody

 

Pulsowanie to praca z elementem wody. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prawie 80% naszego ciała to woda; także 80% naszej planety to woda, toteż element wody jest dla nas tak istotny. Ciągły ruch stosowany podczas sesji prowadzi do doświadczenia w ciele wodnego środowiska. Woda przecież zawsze jest w ruchu, zmienia się i płynie dalej, podczas gdy my często unikamy zmian – pozostajemy tacy sami – bo jak mówi powiedzenie ” lepsze jest znane piekło niż nieznane niebo”. Woda, pozornie taka miękka, jest w gruncie rzeczy dużo mocniejsza od skał! Wystarczy popatrzeć na skalisty brzeg morza – w jaki sposób został ukształtowany? W ten sam sposób w czasie sesji Pulsowania nawet najbardziej uparte bloki zaczynają reagować na przepływ energii, odblokowując się i otwierając. Pulsing działa na wszystkie płyny w ciele; krew, limfę, płyn rdzeniowo-mózgowy.

Bloki w ciele

 

Aby zrozumieć co mam na myśli, mówiąc o blokach popatrzmy może jak one powstają. Każde przeżycie i doświadczenie, które było dla nas w niemowlęctwie i dzieciństwie nieprzyjemne czy traumatyczne w fizyczny lub emocjonalny sposób mogło wywołać szok, a zatem i blok. Często nie pamiętamy tych doświadczeń, ale są one zarejestrowane głęboko w naszej podświadomości. To tak jakby część nas zamknęła się, aby nas chronić. Problem polega na tym, że na ogół zapominamy otworzyć „okiennice” po minięciu niebezpieczeństwa i w ten sposób nasze bloki stają się naszymi problemami! Bloki mogą ujawniać się w przeróżny sposób: jako napięcia, bóle, stres, choroby, problemy emocjonalne. Powstrzymują one nas od bycia w pełni sobą, od bycia całym, spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Oczywiście nasze bloki mogą też być naszym największym darem, dzięki któremu uczymy się, rozwijamy, rośniemy w pełnym człowieczeństwie. Pulsowanie pomaga nam w tym dążeniu – w czasie sesji integrujemy nasze doświadczenia.

O zmianach

 

Holistyczne pulsowanie to nie tylko metoda pracy z ciałem. Jest to cały system wiedzy, który uczy pełnej akceptacji nas samych zamiast często obsesyjnego dążenia do zmian. Mój wielki nauczyciel mawiał, że paradoksalnie: JEDYNA DROGA DO ZMIANY TO ABSOLUTNE ZREZYGNOWANIE ZE ZMIANY czyli pełne zaakceptowanie siebie takimi jakimi jesteśmy teraz, w tym momencie. Jedyne miejsce, od którego może zacząć się TRANSFORMACJA – to w pełni zaakceptowane magiczne TU i TERAZ. Kiedy w końcu będziemy wystarczająco gotowi aby naprawdę kochać, wystarczająco doskonali, wystarczająco szczęśliwi….? Pulsowanie jest więc naprawdę holistyczną terapią, która działa na wszystkich poziomach, we wszystkich wymiarach naszego człowieczeństwa, nie tylko na poziomie ciała.

W jakich przypadkach stosujemy pulsing?

 

Przede wszystkim dla natychmiastowego głębokiego relaksu. Także w przypadkach różnego typu schorzeń, wyzwolenia stresu i zintegrowania problemów emocjonalnych. Jednak piękno Pulsowania polega naprawdę na tym, że niekoniecznie trzeba mieć problem, aby poddać się zabiegowi i wyciągnąć z sesji ogromne korzyści. Jest to prawdziwy proces odkrywania siebie, rozwoju osobowości i rośnięcia – w łagodny i przyjemny sposób. Pulsowanie jest uwielbiane przez wszystkich. Dzieci reagują na to łagodne kołysanie bardzo szybko. Zwierzęta też. Dla starszych osób jest szczególnie korzystne ze względu na to, że ciągły ruch ma leczniczy wpływ na wszystkie stawy. Stawy mają tendencję do szybkiego sztywnienia w miarę upływu lat, a pulsujący ruch je naoliwia stymulując płyn w torebkach stawowych. Pulsowanie może być stosowane jako odrębny zabieg, jako przygotowanie do masażu, w czasie sesji Reiki czy Rebirthingu. Jest także używane przez psychoterapeutów, psychologów, chiropraktyków, pielęgniarki oraz terapeutów innych dziedzin.

Tekst Ewa Foley