Alchemia młodości mieści się w końcówkach moich i Twoich palców

masaż twarzy

Najbardziej pożądane we współczesnej kosmetologii estetycznej techniki masażu, zdolne do aktywnego oddziaływania na tkanki miękkie twarzy. Wykorzystywane są jako wspomaganie zabiegów medycyny estetycznej lub wykorzystywane jako efektywna metoda korekcji wielu naruszeń estetycznych.

Techniki masażu, którymi pracuję:

  • masaz transbukkalny
  • masaz mioplastyczny
  • masaz dermoplastyczny
  • drenaż limfatyczny
  • masaż psychosomatyczny

Pracuję wszystkimi technikami, łącząć je. To pozwala maksymalnie spersonalizować masaż do potrzeb Twojej skóry.

*Pracuję technikami według autorskich metod dr. Sergeya Shchurevich.  Teksty dotyczące masażu inspirowane są opisami dr. Sergeya Shchurevich, kierownika Międzynarodowej Szkoły Estetyki i Masażu Manualistic.

skuteczne techniki anti-aging

Techniki, którymi pracuję, są unikalne na naszym rynku i są to techniki anti-aging. To najbardziej poszukiwane specjalistyczne metody z obszaru naturalnych technik biologicznego odmładzania twarzy. Śmiało mogę powiedzieć, że mogą konkurować

z procedurami medycyny estetycznej, jak również skutecznie wspomagać przygotowanie skóry do zabiegów chirurgii plastycznej. Terapia odmładzania którą oferuję podąża w kierunku facemodelingu- wielotkankowej, biologicznej odnowy twarzy. Pozwala na spersonalizowane działanie i długotrwałe efekty odmładzania.

 Wszystko z czym spotkasz się w tym miejscu, to jakość premium. Chcę, żebyś miała świadomość, że jesteś wyjątkowa i zasługujesz na to co najlepsze.

MASAŻ TRANSBUKKALNY

To specyficzny rodzaj masażu wykonywany w rękawiczkach. Może być zastosowany jako zabieg medyczny lub jako estetyczny, w zależności od potrzeb klienta. Osobiście zajmuję się pracą z masażem transbukkalnym w obrębie estetycznym.

To rodzaj masażu gdzie wykwalifikowany specjalista pracuje na wewnętrznej ( w jamie ustnej) i zewnętrznej części twarzy, w obszarze policzków oraz podbródka. Stosuję się go w przypadku starzenia charakteryzującego się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie podskórnych poduszeczek tłuszczowych, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe.

Masaż doskonale sprawdza się w przypadku obrzęku limfatycznego, ponieważ powoduje drenaż interstecjalny, skutecznie likwidujący powstałe limfatyczne zastoiny. Masaż przynosi bardzo szybko spektakularne efekty. Najlepiej łączyć go z techniką mioplastyki lub dermoplastycznego masażu. Żaden inny masaż powierzchowny, nie jest w stanie pracować tak głęboko z tkankami i mięśniami, zapewniając całkowite uwolnienie od napięć. Po masażu transbukkalnym widoczna jest poprawa całego owalu twarzy, liftning środkowej i dolnej partii twarzy oraz spłycenie zmarszczek wokół ust oraz bruzd nosowo- wargowych.

Czy masaż transbukkalny może być wykonywany u osób korzystających z zabiegów medycyny estetycznej, zabiegów aparaturowych i chirurgii plastycznej?

 

Jak najbardziej! Szczególnie w przypadkach, kiedy po zabiegach iniekcyjnych powstają pod skórą zwłóknienia, deformacje tkanek po wielokrotnych nakłuciach i zmiany struktury skóry po samych preparatach oraz po zabiegach aparaturowych (niezwykle popularnych obecnie liftingach ultradźwiękowych). Również efekt koagulacji białka oraz inne dystroficzne zmiany podskórne sprawiają, że chirurdzy plastyczni nie mogą uzyskać pożądanych efektów ze względu na brak elastyczności tkanek. Po przebytych zabiegach chirurgicznych nie zawsze możemy wykorzystać klasyczne metody masażu w pracy z obrzękami limfatycznymi infraorbitalnymi (w strefie oczodołów) lub zgrubieniami i bliznami. Konieczne jest wówczas oddziaływanie od wewnątrz. Podnosząc skórę, „uwalniamy” tkanki i w ten sposób skutecznie oddziałujemy na układ naczyń krwionośnych, przyśpieszając ukrwienie, regenerację oraz odprowadzanie niepożądanych zastoin.

MASAŻ DERMOPLASTYCZNY

Unikalna technika masażu, delikatnie oddziaływująca na wszystkie warstwy skóry twarzy, szyi i okolicy dekoltu. Masaż dermoplastyczny rozwiązuje szerokie spektrum problemów estetycznych na poziomie skóry i tkanki podskórnej twarzy, szyi i dekoltu. W metodyce tej wyróżniają się trzy specyficzne kierunki: modelowanie, dermotonizacja, regeneracja. Modelowanie zajmuje się korekcją zmian lipodystroficznych w dolnych partiach twarzy i odbudowaniem plastyczności skóry. Dermotonizacja odbudowuje napięcie i elastyczność skóry, a także znacznie redukuje widoczne zmarszczki. Regeneracja–to bardzo istotny kierunek, który rozpatruje kwestie odbudowy skóry po uszkodzeniach plastycznych i pourazowych. Technika ta szczególną uwagę poświęca niektórym obszarom twarzy, posiadającym specyficzne właściwości budowy, unerwienia i krążenia krwi: powieki i strefa oczodołów, wargi, szyja. Masaż dermoplastyczny idealnie łączy się z masażem miotonizującym, działając na zasadzie synergii. 

MIOPLASTYCZNY MASAŻ TWARZY

Wysoko efektywna metoda korekcji zmian powstających w wyniku procesu starzenia i zwyrodnień mięśni twarzy i ciała.
Miotonizujący masaż twarzy–najbardziej intensywna metoda masażu, przywracająca napięcie i elastyczność układu mięśniowego twarzy i szyi. Deformacje konturów twarzy, powstałe w wyniku procesu starzenia, z reguły, związane są z utratą napięcia mięśniowego. Dlatego głównym celem masażu miotonizującego jest lifting z wyrównaniem i wzmocnieniem owalu twarzy. Masaż miotonizujący pod względem efektywności porównywalny jest z korekcją plastyczną, a pod względem bezpieczeństwa przewyższa ją. Oprócz tego, może on być wykorzystywany jako pełnowartościowy etap przygotowania przed plastycznego i rehabilitacji pourazowej, pomagając tkankom twarzy szybciej i efektywniej odbudowywać się po uszkodzeniach.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny zaliczany jest do podstawowych technik masażu i trudno wyobrazić sobie bez niego współczesną kosmetologię i medycynę estetyczną. Pod wieloma względami związane jest to z gwałtownym rozwojem chirurgii plastycznej, gdzie drenaż limfatyczny rozpatruje się jako podstawową metodę przygotowania przedoperacyjnego tkanek do interwencji plastycznej i rehabilitacji po operacji plastycznej. Drenaż limfatyczny znacznie rekompensuje zbyt małą ilość naczyń limfatycznych i żylnych oraz istotnie skraca okres odbudowy tkanek po urazach i operacjach poprzez aktywne odprowadzenie toksyn i poprawę procesów metabolicznych. Drenaż limfatyczny aktywnie wykorzystuje się jako procedurę terapeutyczną, likwidującą obrzęki i zjawiska zastoinowe w tkankach przy niewydolności sercowo-naczyniowej i nerkowej. Oprócz zasadniczego efektu drenującego, technika ta wypełnia szereg innych ważnych zadań, które są ściśle związane z funkcjami systemu limfatycznego ( detoksykacja, wzmocnienie układu immunologicznego, podtrzymanie homeostazy ).

MASAŻ PSYCHOSOMATYCZNY

Masaż ma istotne znaczenie w programach antystresowych razem z aromaterapią i stone terapią ( masażem kamieniami). Podstawowy efekt masażu związany jest z oddziaływaniem silnego strumienia impulsów nerwowych, wysyłanych od receptorów dotykowych do ogniska reagującego na bodźce w centralnym układzie nerwowym. Określony rytm i kolejność ruchów masujących wywołują u pacjenta unikalne wrażenia dotykowe, pozwalające odwrócić uwagę pacjenta od nieprzerwanej analizy sytuacji stresowych, wyprzeć ognisko nadpobudliwości z centralnego systemu nerwowego oraz sprawić, że stan emocjonalny pacjenta będzie bardziej stabilny. Masaż psychosomatyczny ma wyraźne działanie uspokajające i antydepresyjne, zmniejsza symptomy stanów stresowych i lękowych, przywraca sen i wypełnia ciało klienta uczuciem komfortu. Technikę tę zaleca się w kompleksowej terapii chorób psychosomatycznych.